English
Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Tezli Yüksek Lisans

Kazanılan Derece

Y. Lisans

Kabul Koşulları

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'ndan (ALES) en az 60 almak ve kabul öncesi yapılacak olan bilim sınavından geçebilmek

Yeterlilik Koşulları

Yüksek Lisans Programındaki 90.0 AKTS'lik dersi başarıyla tamamlamış olmak. Genel not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması Yüksek lisans tezinin kabul edilmesi

Önceki Öğrenim

Yatay geçiş programları ile akademik başarı durumuna göre öğretim dönemi başında belirlenen kontenjanlarda öğrenci kabul edilmektedir.

Tarihçe

Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Y. Lisans Programı 2002-2003 eğitim öğretim yılında öğrenci alarak faaliyet geçmiştir.

Program Profili

BU PROGRAM KAPANMIŞ BULUNMAKTADIR VE ŞU ANDA ÖĞRENCİ KABUL ETMEMEKTEDİR.

Program Yeterlilikleri

1- Üniversitede elektronik ve bilgisayar alaninda arastirma ve uygulama yapacak ögretim elemani ve ögrenci yetismesini tesvik etmek, bunun gerçeklesmesi için ortam ve imkanlari hazirlamak. Diger birimlerle yapilacak isbirligi ile bu programin yürütülmesini güçlendirmek ve kolaylastirmak.
2- Elektronik ve bilgisayar alanında, yeni araştırma konuları ile ulusal bilim kalitesini uluslararası bilimsel düzeye yükseltmek.
3- Bölgede elektronik ve bilgisayar uygulamaları alanındaki potansiyeli bilimsel olarak tespit etmek ve bu potansiyelin en verimli şekilde değerlendirilmesi amacıyla arastırmalar yapmak.
4- İlimizde mevcut olan yüksek temiz enerji potansiyelinin çevrede bulunan sektörlerde kullanımını araştırmak, bu konudaki uygulamaları yaygınlaştırarak ve daha verimli çalışma sağlanması için teknolojik yenilikleri getirmek ve uygulamak.
5- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin farklı birimlerinde, elektronik ve bilgisayar ile ilgili çeşitli alanlarda yürütülen bilimsel, teknik araştırma ve uygulamalara katılmak, teşvik etmek ve desteklemek.
6- Elektronik ve bilişim sektöründe, piyasa uygulamalarını destekleyici çalışmalar yapmak.
7- Elektronik ve bilgisayar alanında ve ilgili konularda çağın gereği olan teknolojik yenilikleri yakalamak, rehber olacak yeni atılımları daha çok özel olarak öğretebilmek

Sınavlar, Değerlendirme ve Notlandırma

Sınavlar, ödevler, projeler, uygulamalar, sunumlar, tez.

Mezuniyet Koşulları

Yüksek Lisans Programındaki 90.0 AKTS'lik dersi başarıyla tamamlamış olmak. Genel not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması. Yüksek lisans tezinin kabul edilmesi.

Mezun İstihdamı

Mezunlarımız sanayide uzmanlık gerektiren işleri rahatlıkla bulma imkanına sahiplerdir.

Bir Üst Dereceye Geçiş

Yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'ndan (ALES) geçerli not almaları halinde doktora programına başvurabilir.

Eğitim Türü

Yüksek Lisans

Bölüm Başkanı

Dr.Öğr.Üyesi Hüseyin GÜRÜLER

Bölüm AKTS Koordinatörü

Ders Planı

Değerlendirme Anketleri

Dersler ile Program Yeterlilikleri Matrisi

0 - Etkisi Yok, 1 - En Düşük, 2 - Düşük, 3 - Orta, 4 - Yüksek, 5 - En Yüksek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000 Kötekli/Muğla | Tel: + 90 (252) 211-1000 | Fax: + 90 (252) 223-9280
Copyright © 2013 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Yukarı Çık